Looduslik kumm

- Jul 14, 2020-

Looduslik kautšuk (NR) on looduslik polümeerühend, mille põhikomponendiks on cis-1,4-polüisopreen, ja 91–94% selle komponentidest on kummist süsivesinikud (cis-1,4-polüisopreen) Dieen) ja ülejäänud on mittekummist ained, nagu valk, rasvhapped, tuhk ja suhkrud. Looduslik kumm on kõige laialdasemalt kasutatav üldine kumm.

Üldiselt looduslik kumm viitab looduslik tahke lateks kogutud Brasiilia kummipuu, mis on elastne tahke valmistatud koagulatsiooni ja kuivatamine. Looduslik kautšuk on looduslik polümeerühend, mille põhikomponendiks on cis-1,4-polüisopreen. Selle kummist süsivesinike (cis-1,4-polüisopreen) sisaldus on üle 90%, mis sisaldab ka vähesel hulgal valku, rasvhappeid, suhkrut ja tuhka.

1492. aastal, ammu enne seda, kui Columbus avastas Ameerika mandri, olid Kesk- ja Lõuna-Ameerika kohalikud elanikud hakanud kasutama looduslikku kummi. Kummipuu on levinud lääneosas Mara Yue Amazonase jõgikonnas Brasiilias, ja on nüüd levinud rohkem kui 40 riigis ja piirkonnas Aasias, Aafrikas, Okeaanias ja Ladina-Ameerikas. Suure istutusalaga riigid on: Indoneesia, Tai, Malaisia, Hiina, India, Vietnam, Nigeeria, Brasiilia, Sri Lanka, Libeeria jne, minu riigi kummi istutusala on peamiselt hainanis, Guangdongis, Guangxis, Fujianis, Yunnanis, lisaks Taiwanile, mida hainan on peamine kummist istutusala.